Strona > O firmie

Historia firmy sięga końca lat osiemdziesiątych.

Jan Nowak postanowił przenieść swoje doświadczenie w dziedzinie technologii cięcia termicznego i spawalnictwa na własną działalność gospodarczą.

W 1989 roku założył specjalistyczną firmę pod nazwą POLWELD Sp. z o.o.. Firma objęła przedstawicielstwo na rynek polski kilku światowych marek z dziedziny urządzeń spawalniczych, maszyn do cięcia termicznego i materiałów dodatkowych.

Głównym kierunkiem działalności było wdrażanie w polskim przemyśle najnowszych rozwiązań technologicznych związanych ze spawalnictwem i cięciem termicznym. Wdrożenie na szeroką skalę spawania pulsacyjnego MIG/MAG, automatycznego spawania orbitalnego, specjalistyczne rozwiązania do spawania elementów maszyn itp. to przykłady postępowego działania.

W 1995 roku jako uzupełnienie działań specjalistycznych pod nazwą SPAMET została rozpoczęta produkcja specjalistycznych mieszanek gazowych. Działalność ta w latach 90-tych uzupełniała lukę w produkcji specjalistycznych mieszanek gazowych, między innymi produkcją 4-komponentowych mieszanek spawalniczych. Po ponad 10 latach została wyłączona z programu firmy i odsprzedana firmie zewnętrznej.

Wykorzystując doświadczenia kadry firmy od 2005 roku wdrożono do sprzedaży również narzędzia skrawające i hydraulikę siłową. Działalność ta prowadzona jest pod hasłem „FIRMA DLA FIRM HANDLOWYCH”, ponieważ skoncentrowała się całkowicie na obsłudze firm handlowych. Narzędzia skrawające to ważny kierunek rozwoju skupiający ukierunkowaną ekipę.

Dzisiaj pod nazwą WELDI kontynuując tradycje i kierując się chęcią ciągłego ulepszania prowadzone są następujące niezależne kierunki:


Urządzenia spawalnicze Rehm, automatyzacja i robotyzacja spawania, osprzęt

Maszyny CNC do cięcia tlenowego i plazmowego blach i rur

Wiertła, gwintowniki, frezy palcowe, otwornice i więcej...